Disney kúpil Lucasfilm a plánuje vydať film Star Wars: Epizóda 7

Spoločnosť Walt Disney v súvislosti s kúpou Lucasfilmu ohlásila, že plánuje nakrútiť film Star Wars: Episode 7 a vypustí ho niekedy v roku 2015. Nasledovať by mala Epizóda 8 a 9, v rozmedzí 2-3 rokov po predchádzajúcej epizóde (zrejme 2017 a 2019).

Ako sa vyjadril George Lucas, nastal čas posunúť sériu Star Wars do rúk mladým filmárom. Plánoval to už dlhšie a vždy veril, že Star Wars môžu fungovať i bez neho. Star Wars, podľa vyjadrenia Disneyho, sú už v pre-produkčnej fáze a konzultantom naďalej zostáva G. Lucas. Disney chce filmy Lucasfilmu presadiť i v TV a v hrách (teda bude pokračovať v šlapajach Lucasfilmu)

Práva zahrňujú i licenciu na všetko okolo Indianu Jonesa. Nový diel je však v nedohľadne, pretože distribútorom filmu je konkurenčná Paramount.

Do transakcie patrí tiež Light & Magic and Skywalker Sound, firmy, ktoré majú na starosti digitálne a zvukové efekty. Ich spôsob práce bude pokračovať v takej forme ako doteraz. Teda tieto firmy budú naďalej spolupracovať na filmoch i od Disneyho konkurenčných štúdií.