Hra peňazí – keď sa stretnú profesionáli

Už 2. júna prináša spoločnosť Itafilm do kín strhujúci triler z prostredia Wall Street v réžii Jodie Foster. V hlavných úlohách sa predstaví George Clooney ako Lee Gates - moderátor televíznej relácie o investovaní a Julia Roberts ako Patty Fenn, producentka tejto show.

Filmová relácia Hra peňazí je veľmi úspešná, keďže na burze v USA investuje takmer každý. Výnimkou nie je ani Kyle (Jack O'Connell) – obyčajný mladík zo strednej triedy, ktorý s vidinou ľahkého zárobku poslúchne Leeho tip na kúpu akcii spoločnosti IBIS. Zakrátko však príde o celý investovaný majetok a svoju situáciu sa rozhodne riešiť radikálne. Počas živého vysielania „navštívi“ Gatesovu televíznu show Hra peňazí poistený výbušninou a pištoľou a snaží sa dopátrať odpovede, ako mohli akcie spoločnosti IBIS tak prudko klesnúť.

Georga Clooneyho isto netreba nikomu predstavovať, za všetko hovoria jeho filmy. Gravitácia, Dannyho jedenástka, Deň zrady či jeho úspešné spolupráce s bratmi Coenovcami na komédiách Braček, kde si?, Po prečítaní spáľte alebo Muži, čo čumia na kozy - Clooney exceluje v komediálnych i vážnejších úlohách. Je tiež držiteľom zaujímavého rekordu - na Oscara bol nominovaný v šiestich rozličných kategóriách, čo sa doposiaľ nikomu inému na svete nepodarilo.

Julia Roberts sa do diváckej pamäte nenávratne vryla filmami Pretty Woman či Nothing Hill. Kritici v USA, ktorí už film Hra peňazí videli, jej herecký výkon porovnávajú s filmom Erin Brockovich, za ktorý získala Oscara. Okrem neho má na konte ešte tri Zlaté glóbusy, pričom nominovaná bola celkom osemkrát.

Clooney a Roberts si spolu si zahrali v už spomínanej Dannyho jedenástke, v jej pokračovaní Dannyho dvanástka a tiež v Clooneyho režijnom debute Milujte svojho zabijaka. Títo dvaja herci sú spolu mimoriadne zohratí. Ako vraví Julia Roberts: „Sme perfektne vyvážení. Na scénach pracujeme spoločne, aby sme pochopili emóciu a náboj, ktorý chceme našimi postavami vytvoriť.“ Hereckú dvojicu dopĺňa 25-ročný Brit Jack O'Connell, ktorý na seba upozornil v úspešnom teenagerskom seriáli Skins a pravdepodobne ho čaká hviezdna budúcnosť.

Režisérka Jodie Foster má so žánrom trileru bohaté skúsenosti. Ako herečka si zahrala v skutočných klenotoch tohto žánru ako Taxikár Martina Scorseseho alebo Kontakt Roberta Zemeckisa. Samozrejme netreba zabudnúť ani na kultové Mlčanie jahniat. Ani ako režisérka sa však nemá za čo hanbiť. To, že zvládne pracovať s napätou atmosférou, naposledy dokázala v seriáli House of Cards. Režírovala deviaty diel druhej série.

Do kín teda prichádza koktail troch veľmi silných mien zo sveta kinematografie a jedného vychádzajúceho. Ochutnať ho môžete už od 2. júna.

Promo text distribučnej spoločnosti