Nostalgia štartuje 3D

Netrpezlivo očakávaný prvý film novej trilógie oscarového režiséra Petra Jacksona Hobit: Neočakávaná cesta bude 21. decembra historicky prvým 3D predstavením v Nostalgii. Veľkolepý fantasy príbeh, nakrútený podľa slávneho románu Johna Tolkiena, sa odohráva vo fiktívnej dávnej Stredozemi šesťdesiat rokov pred dejom trilógie PÁN PRSTEŇOV.

Nostalgia, ktorá pôsobí v kinosále Spoločenského domu Nivy na Súťažnej 18, vstúpila v októbri 2012 do novej digitálnej éry. Ako prvé klasické jednosálové kino v Bratislave prešla začiatkom jesene kompletnou digitalizáciou, ktorá zahŕňa vysoko kvalitné ozvučenie Dolby Surround 5.1 a špičkovú digitálnu 2D – a od decembra už i 3D projekciu vrátane aktívnych 3D okuliarov a nového špeciálneho „strieborného“ plátna.

Z digitálnych projekcií, na ktorých si diváci v Nostalgii môžu vychutnať novú kvalitu obrazu i zvuku, sa v decembri môžu tešiť na životopisný film o londýnskej romanci Marilyn Monroe MÔJ TÝŽDEŇ S MARYLIN, čiernu komédiu 7 PSYCHOPATOV s hviezdnym obsadením, poslednú kapitolu netopierej legendy NÁVRAT TEMNÉHO RYTIERA v réžii Christophera Nolana, originálnu českú komédiu OKRESNÍ PŘEBOR vychádzajúcu z kultového seriálu, ale i hororovú komédiu s Johnnym Deppom TEMNÉ TIENE v réžii Tima Burtona.

Na svoje si v decembri prídu aj priaznivci kvalitných klubových filmov, ktoré Nostalgia ponúka v klasickom 35mm formáte. Mrazivý psychothriller MUSÍME SI POHOVORIŤ O KEVINOVI, ktorý skúma vzťah matky a jej narušeného syna, bol ocenený ako britský film roka – a svieža komédia Nanniho Morettiho MÁME PÁPEŽA! rozpráva o novozvolenom pápežovi, ktorý sa odmieta ujať svojej funkcie a radšej utečie z Vatikánu do rímskych ulíc...

Návštevníci Nostalgie v Spoločenskom dome Nivy iste privítajú navyše už aj možnosť príjemného posedenia a občerstvenia pred i po filme v zrekonštruovaných priestoroch Café & Restaurant Nostalgia! Decembrový program Nostalgie v ex-kine Nivy, aktuálne info o programe filmoch na www.nostalgia.sk

 

Zdroj: http://www.kinema.sk